Ейре с важна победа над Италия (видео)

F.

Ейре победи Италия с 1:0 в среща от груповата фаза на Евро 2016. По този начин и двата тима се класират напред, като ирландците ще заемат трето място в класирането. Тимът на Италия пък вече си беше осигурил първото място в групата и със сигурност ще играе срещу Испания на 1/8-финала.

В 9-ата минута бе първата по-интересна ситуация, след като много силен удар на Хендрик мина до гредата. В 21-ата минута Сиригу изби над гредата след удар с глава на Мърфи. До края на срещата Чиро Имобиле пробва удар от 20 метра, но в аут, а малко преди почивката имаше съмнения за дузпа в наказателното поле на "адзурите", но реферът реши да не отсъжда подобно наказание.

През втората част първото по-интересно положение се откри пред Дзадза, но неговия удар не беше точен. В 77-ата минута Инсиние нацели гредата. В 84-ата минута Уес Хулахън изпусна сам срещу вратаря, но минута по-късно се реваншира, след като асистира на Брейди, който вкара така важния гол за ирландците, а с това и оформи крайния резултат.