Аржентина се разправи със САЩ и отива на финал (видео)

F.

Аржентина се наложи с 4:0 над САЩ в първия полуфинал за Копа Америка. Така "гаучосите" се класираха за финала, а  съперник на Меси и компания в спора за трофея ще бъде победителят в двойката Колумбия - Чили.

Голямата звезда на аржентинците Лионел Меси се отчете с гол и две асистенции. С попадението си звездата на Барселона стана най-резултатният играч в историята на националния отбор на Аржентина, измествайки от върха Габриел Батистута (Меси има 55 гола от 112 мача. Батигол остана втори с 54 от 77 срещи).

Резултатът в срещата бе открит след само три минути игра. Меси намери в наказателното поле Езакиел Лавеци, който с глава откри резултата. В 32-ата минута и Лео се разписа директно от фаул, удвоявайки аванса на своя тим. В началото на втората част Гонсало Игуаин се възползва от грешка на американците и се озова очи в очи със стража на САЩ. Брад Гузан отрази удара, но при добавката Пипита не сбърка.

В 86-ата минута Меси асистира на Игуаин, който отблизо бе точен, оформяйки крайния резултат.