Аржентина се разправи със САЩ и отива на финал (видео)
Аржентина се наложи с 4:0 над САЩ в първия полуфинал за Копа Америка. Така "гаучосите" се класираха за финала, а съперник на Меси и компания в спора за трофея ще бъде победителят в двойката Колумбия - Чили.
Голямата звезда на аржентинците Лионел Меси се отчете с гол и две асистенции. С попадението си звездата на Барселона стана най-резултатният играч в историята на националния отбор на Аржентина, измествайки от върха Габриел Батистута (Меси има 55 гола от 112 мача. Батигол остана втори с 54 от 77 срещи).
Резултатът в срещата бе открит след само три минути игра. Меси намери в наказателното поле Езакиел Лавеци, който с глава откри резултата. В 32-ата минута и Лео се разписа директно от фаул, удвоявайки аванса на своя тим. В началото на втората част Гонсало Игуаин се възползва от грешка на американците и се озова очи в очи със стража на САЩ. Брад Гузан отрази удара, но при добавката Пипита не сбърка.
В 86-ата минута Меси асистира на Игуаин, който отблизо бе точен, оформяйки крайния резултат.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
- Инфантино осъди поведението на играчите на Сенегал
- Мароканската федерация ще съди КАФ и ФИФА
- Националите ни ще участват в турнир на ФИФА