Турция изхвърли Чехия от Евро 2016 (видео)

F.

Турция победи Чехия с 2:0 в среща от груповата фаза на Евро 2016. Чехите могат да съжаляват, тъй като създадоха няколко добри положения, но в крайна сметка напускат надпреварата.

С 10-ата минута резултатът бе открит. Емре Мор направи добър пробив отдясно и центрира към Бурак Йълмъз, който отблизо не остави шансове на Петер Чех - 1:0. Шест минути след това Томаш Сивок бе близо до изравнителен гол, след като стреля с глава, но топката се отби от левия страничен стълб.

В 26-ата минута Волкан Шен пробва удар, който обаче не попадна в целта. Малко по-късно Павел Кадержабек пропусна от добра позиция. Отборът на Фатих Терим стигна до второто си попадение след почивката. В 65-ата минута Озан Туфан се разписа след груба грешка на защитата пред Петер Чех. До края на мача повече положение имаше за турците, но до нов гол така и не се стигна.

Южните ни съседи запазиха шанс за класиране в следващата фаза, докато чехите напускат турнира.