Въвеждат информационна система за хулиганите
Новата конвенция на Съвета на Европа, регулираща безопасността на футболните мачове, предвижда въвеждане на система за забрана за определени групи фенове. Както е известно, Конвенцията е посветена на интегриран подход към въпросите за безопасността на стадионите по време на футболни мачове и други спортни събития и трябва да замени Конвенцията за недопускане на насилие по стадионите, която е в сила от 1985 година.
Според източника на информацията, сега се предвиждат реални стъпки, които ще бъдат въведени във всички членове, подписали тази конвенция.
Първо, всяка една държава ще трябва да въведе национален информационен пункт, който ще способства за обмен на информация за потенциално опасни фенове между държавите и полицията. На практика, всички футболни хулигани фенове от рискови групи ще бъдат вкарани в обща система.
Второ, организаторите на спортните събития, полицията и местните власти ще оценяват риска на базата на тази система и ще вземат решения на кои фенове да бъде ограничаван достъпа до стадионите.
На този етап остава неясна позицията на България, но според същия източник, "на практика всички страни в Европа са изразили желание да се присъединят към Конвенцията".
- Александър Димитров: Исландия е във възход, Люксембург ни създаде много проблеми
- България научи програмата си за Лигата на нациите
- Жребият за Лигата на нациите
- Ясни са съперниците на България в Лигата на нациите
- Тухел удължи договора си с националния отбор на Англия до 2028 година
- Испански национал ще пропусне Мондиал 2026
- Моуриньо може да оглави националния отбор на Португалия
- От Федерацията на Мароко отрекоха за Реграги
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]