Класика за Белгия срещу Ейре (видео)

F.

Белгия се наложи над Ейре с класическото 3:0 в среща от груповата фаза на Евро 2016. "Червените дяволи" бяха по-дейни през първата част, но ирландците се защитаваха добре и не допуснаха да се стигне до попадение. Едно от по-интересните положения бе в 21-ата минута, когато Азар от добра позиция стреля високо и не уцели вратата.

След почивката обаче логичното се случи и резултатът бе открит още в 48-ата минута. Чудесен пробив на Кевин Де Бройне по десния фланг, след което последва пас към Лукаку, който с хубав удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Рандълф.

В 61-ата минута Аксел Витсел удвои аванса на своя тим, след като бе точен с глава след центриране от десния фланг на Тома Моние. В 70-ата минута интригата в тази среща приключи. Лукаку вкара своя втори гол в мача, завършвайки перфектен пробив и асистенция на Еден Азар. В оставащите минути до нов гол не се стигна и така Белгия се поздрави с три точки.