Северна Ирландия с историческа победа (видео)

F.

Северна Ирландия записа своята първа победа на Европейско първенство. Днес тимът се наложи с 2:0 над Украйна и увеличи шансовете си за класиране в следващата фаза на турнира. Двата отбора започнаха предпазливо и липсваха интересните положения в началните минути.

В 16-ата минута Сидорчук шутира от далечна дистанция, но топката мина над вратата. В 34-ата минута Каткарт бе близо до гол, но неговия удар с глава мина близо до гредата.

Малко след почивката резултатът беше открит. В 49-ата минута Гарет МакОули бе изпуснат от защитата на украинците и той се разписа след прекрасен удар с глава, засичайки центриране на Оливър Норууд. В 58-ата минута реферът прекрати мача заради неприятните метеорологични условия. Все пак 3-4 минути по-късно двата тима се завърнаха на терена и доиграха срещата.

До края на срещата Коваленко на два пъти и Ярмоленко бяха близо до попадение, но нямаха късмет при завършващия удар. В добавеното време МакГин сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат в тази среща.