Петлите с класика преди старта на Евро 2016

F.

Домакинът на Евро 2016 Франция завърши подготовката си за еврофиналите с класическа победа. "Петлите" се наложиха с 3:0 над Шотландия в последната си проверка. Играчите на Дидие Дешан отново показаха, че се намира в добра форма и, че ще атакуват първото място

Оливие Жиру даде преднина на своя отбор с попадение още в 8-ата минута. При тази ситуация Бакари Саня центрира по земя и нападателят на Арсенал с пета се разписа, откривайки резултата. Жиру бе автор и на второто попадение, след като в 35-ата минута Дмитри Пайе отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря на Шотландия, но Жиру при добавката бе точен.

Крайното 3:0 оформи Лоран Косиелни с глава след центриране от корнер в 39-ата минута. Така Франция зарадва феновете си преди откриването на турнира срещу Румъния на 10 юни.