Конте обеща да се върне в италианския футбол
Старши-треньорът на националния отбор на Италия Антонио Конте разказа за ситуацията около своя пост и увери, че напускането му на "Скуадра Адзура" не означава затваряне на вратата за италианския футбол.
"Помолиха ме да изясня намеренията си преди Евро 2016. Много мислих по въпроса и съм убеден в решението си. Разговорът ми с Тавекио спокойно, с взаимно уважение. Англия? В момента съм старши треньор на Италия и за мен това е фантастично преживяване. Ще помня този период от живота ми. Научих се на много нови неща, научих се да работя с футболистите в кратък период от време. Не казвам "сбогом" на италианския футбол", заяви Конте.
- УЕФА продължи забраната за руските младежки отбори
- Бразилският национален отбор иска да удължи договора си с Анчелоти
- Просинечки оглави националния на Киргизстан
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]