Хидинг ще заработва по 4 милиона в Турция
Турското издание Sabah съобщи, че Гус Хидинг ще получава по 4 милиона евро на година като селекционер на националния отбор на Турция. Както е известно, холандският специалист бе назначен като старши-треньор на националния отбор на Турция, като договорът му е е за две години до август 2012 година с възможност за удължаване с още две години. Той ще поеме поста на 1 август, след като контрактът му с Русия изтича на 30 юни.
Бившият капитан на Турция Огус Четин ще бъде част от треньорския екип на Хидинк в отбора, докато бившият вратар Енгин Ипекоглу ще бъде треньор на вратарите.
Бившият наставник на ПСВ Айндховен и Реал Мадрид, който спечели Купата на Англия с отбора на Челси по време на престоя си като мениджър на "сините" от Лондон през миналия сезон, бе свързван с редица големи клубове - включително Ювентус и Ливърпул, но предпочете да остане в международния футбол.
НИКОЛАЙ ГАВАЗОВ
- Иран все още планира участие на Световното първенство 2026
- Отмениха Финалисима между Испания и Аржентина
- Бивш испански национал: Марадона се страхуваше само от Испания
- ФИФА заплашва Иран със сериозни санкции при отказ от Мондиал 2026
- Финалисима Аржентина – Испания може да се играе на „Сантяго Бернабеу“
- Йоан Уиса се завръща в състава на ДР Конго за решаващия плейоф за Мондиал 2026
- Греъм Потър остава начело на Швеция до 2030 година
- Тежък удар за Мексико: Луис Малагон със скъсан ахилес, пропуска Мондиал 2026