Отмениха Белгия - Испания
Приятелската среща между националните отбори на Белгия и Испания бе отменена заради повишена опасност от терористичен акт. Според информацията, органите на реда са преценили, че двубоят може да стане цел за ислямистки терористи, които по-рано извършиха поредица от престъпни актове в Париж.
Както е известно, полицията в Брюксел бе приведена в състояние на бойна готовност, след като се разбра, че местни жители са замесени с трагедията във френската столица през миналия петък. Още при пристигането на испанския национален отбор полицията съпровождаше футболистите от летището до хотела, който остана под засилено присъствие на органите на реда, като на практика всеки играч на гостите получи персонална охрана.
По-късно от полицията разпространиха съобщение, с което указаха как хората трябва да пристигнат на стадиона - без чанти, торбички и ръчен багаж. По всичко изглежда обаче, че властите са преценили тези мерки за недостатъчни - струпването на много хора на едно място създава реална опасност за терористичен акт и късно снощи бе взето решение двубоят да не се състои.
- Дешан засипа с похвали Майкъл Олисе
- Инфантино изпрати послание към Ериксен след инцидента срещу Украйна
- Великобритания подготвя таен план за парад при световна титла на Англия
- Тухел посочи Деклан Райс за заместник - капитан на Англия
- Контролата между Украйна и Дания беше прекъсната заради здравословен проблем на Кристиан Ериксен
- Бразилия загуби защитник за Мондиал 2026, Анчелоти повика Едерсон
- България U19 победи Албания с 3:0 и записа втори успех за седмица
- Хонконг официално назначи испанеца Лосада за национален селекционер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]