Норвегия удари хърватите, Малта и Азербайджан поделиха по точка
Малко изненадващо Норвегия оглави класирането в група Н, където е и отборът на България. Норвежците временно заемат еднолично първото място, след като се наложиха с 2:0 над Хърватия.
Досегашният лидер в групата създаде повече положения в днешния мач, но Марио Манджукич нямаше ден и пропусна да се разпише поне един път. В герой за своя тим се превърна Йо Инге Бернет, който закова на два пъти Субашич за успеха.
Това е и първа победа на Норвегия над Хърватия в исторически план.
Така Норвегия вече има 16 точки в групата, пред Италия и Норвегия с по 15. България има осем.
В другия мач от групата Малта направи 2:2 срещу Азербайджан, като по този начин остави България на четвърто място. Рахид Амиркюлиев откри за азерите, но Майкъл Мифсуд и Алфред Ефионг обърнаха в полза на Малта, преди отново Амиркюлиев да направи 2:2.
- ФИФА предлага спешна промяна в правилата за изпълнение на дузпи
- Антонио Конте поема Италия: Мисия спасяване на националния отбор
- Винисиус влезе в елитна компания с историческо постижение за Бразилия
- Клод льо Роа се завърна и пое националния отбор на Конго
- Новата десетка на Аржентина
- Жиру: Още на Мондиал 2018 беше ясно, че Мбапе е специален
- Клозе за историческото 7:1: За Бразилия това беше шок
- Роберто Мартинес започна преговори с Ал-Насър