Хърватия не успя да вземе трите точки в Азербайджан

F.

Отборите на Азербайджан и Хърватия не успяха да се победят, завършвайки наравно 0:0 в мач от Група Н на квалификациите за европейското първенство през 2016 година. След това реми воденият от Нико Ковач тим продължава да е лидер в класирането с актив от 15 точки, докато домакините са на предпоследната позиция с 5 точки в актива си.

Иначе хърватите започнаха по-активно и още в началото Манджукич пропусна, останал на добра ситуация. В 25-ата минута отново той направи пропуск, след удар с глава. До края на първата част Перишич и Ракитич обстрелваха вратата на домакините, но без успех. След почивката головата суша продължи и така двата тима си поделиха по точка.

В групата са още отборите на България и Норвегия, които по-късно тази вечер ще се изправят един срещу друг в решителен мач за третото място, което дава право на участие на бараж.