Диас: Няма време да се наслаждаваме на успеха
Старши-треньорът на националния отбор на Парагвай Рамон Диас сподели мнението си за мача с Бразилия от четвъртфиналите на Копа Америка, в която "Албироха" победиха "селесао" с 4:3 след изпълнение на дузпи.
"Всички, играчи и треньори, сме щастливи. За нас това е голяма крачка напред, която ни позволява да повярваме в успеха. Вече играхме с Аржентина, Уругвай и Бразилия и никой от тях не ни победи. Играчите показаха, че са способни и заслужават уважение", заяви Диас.
"Доволен съм от играта. В края, след смените, ние накарахме Бразилия да се оттегли към своята врата и успяхме да вкараме. И двата отбора се опитваха да отбележат гол. Бе интересен мач, в който имахме късмета да победим. Полуфиналът с Аржентина? Това е най-добрият отбор в света, добре ги познаваме. Няма време дълго да се наслаждаваме на сегашния момент", завърши треньорът на Парагвай.
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
- Треньорът на Гана: Семеньо трябва да напусне Борнемут
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]