Неймар се разминал с наказание от четири месеца
Нападателят на националния отбор на Бразилия и Барселона Неймар е отървал по-сериозно наказание за поведението си след мача с Колумбия от третия кръг на груповата фаза на Копа Америка. Както е известно, лидерът на "селесао" получи червен картон и отнесе дисквалификация от четири мача.
Тази санкция може да определим като успешен вариант за футболиста, тъй като дисциплинарният комитет е разглеждал възможността за наказание на играча за десет мача и дори изхвърляне от футбола за срок от четири месеца. При това наказанието е щяло да бъде валидно за всички турнири под егидата на ФИФА, което означава, че Неймар щеше да пропусне предсезонната подготовка на Барселона и старта на сезона в Испания.
Причината за обсъждане на по-голямо наказание е заради поведението на футболиста в тунела, където той изчакал главния съдия и започнал да го псува и обижда, а след това хванал рефера за гърлото.
- Неочакван герой поведе Барселона към победа, Атлетико също с успех
- Барса ще смачка Айнтрахт при завръщането на ШЛ на „Камп Ноу“
- Араухо изигра последния си мач за Барселона?
- Барса е „голям почитател“ на бразилска звезда
- Рафиня коментира слуховете за напускане на Барса
- Лапорта: Реал Мадрид не харесва, когато Барса печели
- Барса би Бетис в мач с 8 гола (видео)
- Рафиня напуска Барселона?
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]