Испания грабна трите точки в Минск

F.

Испания победи като гост Беларус с минималното 1:0 в среща от Група "C" на квалификациите за Евро 2016 във Франция. Футболистите на "Ла Фурия" доминираха в двубоя в Минск, но стигнаха само до едно попадение, което падна в последната минута на първата част. Тогава Давид Силва се възползва от подаване на Сеск Фабрегас и вкара единствения гол в мача.

Беларус остава на четвърто място с 4 точки, а след победата си испанците продължават са втори в групата с 15 точки - 3 по-малко от лидера Словакия.

В друга среща от групата словаците победиха като домакини Македония с 2:1 и остават с пълен актив след 6 успеха от 6 мача. Точни за Словакия бяха Корнел Салата (8) след пас на Пекарик и звездата Марек Хамшик (38). За македонците се разписа Ариян Адеми (69) след асистенция на Муарем.