Исландия и Холандия с победи в своята група

F.

Исландия стигна до драматична победа с 2:1 над прекия си конкурент за лидерското място в Група "А" - Чехия. Островитяните победиха с 2:1 след пълен обрат и докосват квотата за европейското.

Другият фаворит в тази група Холандия се укрепи на третата позиция, дебнейки за грешки на лидерите Исландия и Чехия. "Лалетата" надделяха с 2:0 над аутсайдера Латвия.

"Лалетата" пропиляха доста възможности през първата част, но все пак стигнаха до гол в 67-та минута, когато Жоржиньо Вайналдум се разписа с добавка. Само четири минути след това Лусиано Нарсинг сложи точка на спора, след като се възползва от страхотен пас на Стефан де Врай и с хубав удар оформи крайното 2:0.

В другия мач интригата беше по-голяма. Борек Дочкал откри резултата за чехите в 54-та минута, но Арон Гунарсон и Колбейн Сигторсон обърнаха развоя и донесоха невероятно важните три точки за тима си по пътя към Европейското.