Хидинк остава начело на "оранжевите" до средата на 2016-та година
Гуус Хидинк ще остане начело на националния отбор по футбол на Холандия до края на договора си, който е до средата на 2016 година. Това обяви президентът на Кралския футболен съюз на Холандия Берт ван Остевен. Както е известно, след четири изиграни мача в евроквалификациите отборът на Холандия е на трето място, като изостава с 6 точки от лидера в групата Чехия и с 3 от втория - Исландия, а това предизвика критики от местната футболна общественост.
"Не виждам причина, поради която Хидинк трябва да си тръгне. Той има договор до средата на 2016 година и ние уважаваме това съглашение. Предполагам, че националния отбор под ръководството на Хидинк ще се класира за Евро 2016", заяви Остевен.
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
- Треньорът на Гана: Семеньо трябва да напусне Борнемут
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
- Роден национал с тежка контузия, аут до края на сезона
- Opta определи главния фаворит за на Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]