Рууни: За мен ще е чест да стана най-добър голмайстор на националния отбор
Нападателят на националния отбор на Англия Уейн Рууни в навечерието на срещата със Сан Марино от квалификационния турнир за класиране за Евро 2016 заяви, че има намерение да стане най-добър голмайстор в историята на националния отбор. В момента в актива на 28-годишния футболист има 41 гола за "Трите лъва". Лидер в тази класация е Сър Боби с 49 попадения, следван от Гари Линекер с 48 гола, а трети е Джими Грийвс с 44 точни удара.
"За мен би било голяма чест, аз съм само на три гола от Грийвс. Би било добре да стана най-добър голмайстор в историята на националния отбор. Когато дебютирах, изобщо не съм мислил за това. За мен сега това е много важно, моето семейство ще се гордее с мен. Искам да постигна това, чувствам, че е по възможностите ми. Надявам се, че някога, вие журналистите, ще видите пред себе си най-добрия голмайстор в историята на националния отбор на Англия", заяви Рууни.
- Луис Енрике остава в ПСЖ, няма да поеме Манчестър Юнайтед
- Барселона се колебае дали да откупи Рашфорд
- Манчестър Юнайтед готви оферта за Тонали
- Ливърпул и Юнайтед в битка за Ндиайе
- Магуайър обясни провала на Аморим в Манчестър Юнайтед
- Ман Юнайтед готов да върне Рашфорд при провал на сделката с Барса
- Хьойлунд: Бях поставен в рамки при Аморим в Манчестър Юнайтед
- Интер следи ситуацията с Каземиро преди лятото
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]