Роси: Конте е отличен кандидат за треньор на Италия
Джузепе Роси подкрепи Антонио Конте за следващ старши-треньор на националния отбор на Италия. Нападателят на Фиорентина пропусна финалите на Световното първенство по футбол, след като предишният наставник Чезаре Прандели прецени че 27-годишният играч не е готов за турнира след завръщането си от контузия на коляното.
"На мен ми се струва, че той е отличен кандидат. Конте успява да извлече най-доброто от всеки футболист, той е победител, а това е много важно. Моето бъдеще в новия национален отбор? Постоянно чувам това, но аз никога не съм чувствал, че това е "моят" национален отбор. Италианският тим принадлежи на много, защото той се състои от история и талант. Това е един от главните национални отбори в света и никой няма право да говори: "Това е мой отбор, аз оставям в него своя следа". Лично аз винаги се радвам да бъда в отбора и смятам, че миксът от опитни и млади играчи ще донесе успехи на Италия. Дали съм мислил за край на кариерата в националния? Никога. Тази мисъл дори не ми е минавала през главата", заяви Роси.
- Мартинес иска трансфер в Ювентус
- Ювентус е уверен, че ще привлече Емилиано Мартинес
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
- Киелини: Влахович няма да остане в Италия
- Анди Робъртсън е отказал на Ювентус, за да премине в Тотнъм
- Спалети иска да събере отново Салах и Алисон в Ювентус
- Торино навакса два гола срещу Ювентус в драматично Дерби дела Моле
- Серия А обяви най-добрите футболисти на сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]