Вертонген: Куртоа вече е един от най-добрите в света
Защитникът на националния отбор на Белгия Ян Вертонген одобрително се отзова за играта на вратаря Тибо Куртоа, който според специалистите е един от най-добрите футболисти в света на този пост.
"На своята възраст Куртоа вече е един от най-добрите вратари в света. Той има пред себе си още 15 години, за да прогресира и аз се надявам, че това ще се получи при него. На всяка тренировка той упорито работи и на него му харесва това. Ето, това е правилната настройка. Честно говоря, аз не знам какво още може да подобри, но той ще намери способ и това е много добре за нас", заяви Вертонген.
- Роберто Мартинес започна преговори с Ал-Насър
- Англия загуби ключов защитник за Световното първенство
- Тунис реагира светкавично след разгрома от Швеция и назначи Ерве Ренар
- Очоа потвърди: Слагам край на кариерата си след Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
- Австрия обвърза Рангник до 2028 година
- Кейн: Няма нищо лошо в това Англия да разчита на моите голове
- Историческо споразумение: ФИФА дава повече права на футболистите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]