ФИФА може да въведе четвърти смени
ФИФА обмисля възможността да предостави на треньорите правото да извършват в мачовете на отборите си четвърти смени. Това бе съобщено от Жерар Улие, който е член на техническата комисия към ФИФА. Вчера Улие се срещна и разговаря с журналисти, потвърждавайки изтеклата през миналата седмица информация, че новото правило може да бъде въведено още през септември.
"Ще внесем тази идея за разглеждане. Мисля, че това е добра мисъл. Но само в допълнителното време. Футболът стана изключително бърз. Смените играят важна роля, тъй като играчите ще излизат на терена свежи и мотивирани. Почти една четвърт от головете на Световното бяха вкарани в последните 15 минути. Като треньор, аз не бих се отказал от правото да извърша четвърта смяна в допълнителното време", заяви Улие.
- ФИФА отказа на Никита Хайкин право да играе за Норвегия
- Инфантино защити високите цени на билетите за Световното
- В правителството на САЩ коментираха шансовете на Италия да играе на Световното
- ФИФА готви строги мерки за Мондиал 2026: червени картони при прикриване на устата
- Иран няма да участва в конгреса на ФИФА във Ванкувър
- Червен картон при покриване на устата – ново правило за Мондиал 2026
- ФИФА увеличава наградния фонд за Мондиал 2026 до близо 900 млн. долара
- Третият апокалипсис или по стъпките на България
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]