Хорхе Пинто е съгласен с методите на Моуриньо
Старши-треньорът на националния отбор по футбол на Коста Рика Хорхе Луис Пинто заяви преди мача на отбора си срещу Холандия, че е привърженик на методите на работа на мениджъра на Челси Жозе Моуриньо.
"Моята основна мисия е да тренирам и да получавам максимална производителност от всяка тренировка. Съгласен съм с Моуриньо, че най-важното нещо във футбола са методите на обучение: планиране, практика и разбира се, стратегия", заяви Пинто.
Коста Рика и Холандия играят един срещу друг в събота, 5 юли, в четвъртфинал от Световното първенство.
- ФИФА отказа на Никита Хайкин право да играе за Норвегия
- Инфантино защити високите цени на билетите за Световното
- В правителството на САЩ коментираха шансовете на Италия да играе на Световното
- ФИФА готви строги мерки за Мондиал 2026: червени картони при прикриване на устата
- Иран няма да участва в конгреса на ФИФА във Ванкувър
- Червен картон при покриване на устата – ново правило за Мондиал 2026
- ФИФА увеличава наградния фонд за Мондиал 2026 до близо 900 млн. долара
- Третият апокалипсис или по стъпките на България
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]