Самарас: Исках да вкарам и да направя гърците щастливи
Нападателят на националния отбор на Гърция Георгиос Самарас сподели впечатленията си от срещата с Кот д'Ивоар от третия кръг на груповата фаза на Световното първенство по футбол. Както е известно, гръцкият национал спечели дузпа в допълнителното време на срещата, а след това сам реализира от "бялата точка", с което изпрати южните ни съседи в следващата фаза на турнира.
"Преди дузпата не мислех за нищо, просто се откъснах от всичко и се съсредоточи върху топката и вратата. Исках да вкарам и да направя Гърция щастлива. Гордея се с това, което сега направихме. Няма да говоря, че ние провървяло в мача. Спомнете си за двете греди. Ако не бяха те, щяхме да си осигурим победата много по-рано. Но не загубихме надежда след 1:1 и до края търсихме победата", заяви Самарас.
- Роберто Мартинес започна преговори с Ал-Насър
- Англия загуби ключов защитник за Световното първенство
- Тунис реагира светкавично след разгрома от Швеция и назначи Ерве Ренар
- Очоа потвърди: Слагам край на кариерата си след Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
- Австрия обвърза Рангник до 2028 година
- Кейн: Няма нищо лошо в това Англия да разчита на моите голове
- Историческо споразумение: ФИФА дава повече права на футболистите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]