Ориги: След мача разбрах какво направих
Нападателят на националния отбор на Белгия Дивок Ориги, който донесе победата с 1:0 за своя тим срещу Русия в мач от втория кръг на груповата фаза на Световното първенство по футбол, заяви, че едва след двубоя е осъзнал случилото се.
"Това е специален момент в моята кариера. Едва сега осъзнавам какво направих. Това е важен гол, но той се случи след усилията на целия отбор. Еден Азар добре участва в мача и ми подаде, извеждайки ме на удобна позиция, след което за мен остана само да вкарам", заяви Ориги.
- Бразилският национален отбор иска да удължи договора си с Анчелоти
- Просинечки оглави националния на Киргизстан
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]