Дел Боске: Трябва да има последствия, това се отнася и за мен
Старши-треньорът на националния отбор на Испания Висенте дел Боске след поражението от Чили с 2:0 и загубата на шансове за класиране за плейофите на Световното първенство по футбол отбеляза, че Футболната федерация на Испания има време да вземе необходимите решения.
"Когато на толкова важен турнир се случи нещо негативно, разбираемо е, че трябва да има някакви последствия, това е естествено. Но точно сега не искам да се занимавам с подобни анализи. Бих намерил време да помисля за това, какво направи този отбор за Испания и за това, че имаме крепка Федерация, там няма никакъв упадък. Имаме време да намерим оптимално решение в интерес на испанския футбол, това се отнася и до моята длъжност. Смятам, че добре се подготвихме за Мондиал 2014, но реалността се оказа друга. Неприемливо е да играем по начина, по който го направихме през второто полувреме срещу Холандия или както през първото срещу Чили", заяви Дел Боске.
- Иран поиска гаранции от домакините на Мондиал 2026
- Моуриньо: Португалия може да спечели Мондиала, а Иран заслужава да играе
- Тухел ще обяви състава на Англия за Мондиал 2026 на 22 май
- ФИФА отказа на Никита Хайкин право да играе за Норвегия
- Инфантино защити високите цени на билетите за Световното
- В правителството на САЩ коментираха шансовете на Италия да играе на Световното
- ФИФА готви строги мерки за Мондиал 2026: червени картони при прикриване на устата
- Иран няма да участва в конгреса на ФИФА във Ванкувър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]