Ходжсън: Рано е да се смята, че Суарес е велик играч
Старши-треньорът на националния отбор на Англия Рой Ходжсън смята, че нападателят Луис Суарес все още не може да бъде смятан за голям играч. Още в четвъртък възпитаниците на Ходжсън предстоят да се изправят лице в лице със Суарес, който се надява в този мач да се завърне на терена след травмата си на коляното. Зад плещите на уругвайския нападател е един блестящ сезон във Висшата лига, но Ходжсън е на мнение, че за да влезе в числото на великите футболисти, Луис трябва да се прояви на ниво Световно първенство.
"Мисля, че той може да бъде причислен към големите звезди едва когато демонстрира това на определено ниво Ако ме питате, дали има потенциал да бъде определен като изумителен играч, тогава да. Но, ако решите да го поставите на едно място с Марадона, Пеле, Бекенбауер и Кройф, той трябва блестящо да играе на Световното първенство. Може дори да се спори за това, има ли нужда Меси от този турнир, за попадне в числото на футболните легенди. Пирло например се бори за попадане в тази категория. Той прави това крачка по крачка, демонстрирайки, че е изключителен футболист, защото именно това ниво трябва да се покаже тук. За да си голям играч в своето първенство трябва да събереш много аплодисменти, но за световно признание и влизане в числото на великите за всички времена трябва да направиш това и на Мондиала", заяви Ходжсън.
- Клоп разсея слуховете за Реал: Никой не ми е звънял
- Ван Дайк: Разочаровани сме и непостоянни, но нямам обяснение
- Киеза отпадна от Италия за баражите, Камбиаги влиза в състава
- Пенант: Слот може да бъде уволнен, ако Ливърпул не влезе в Шампионска лига
- Слот: Паузата не е почивка — натоварването за Ливърпул остава огромно
- Слот: Ливърпул загуби твърде много точки след мачове в Европа
- Сунес: Салах трябва да напусне Ливърпул през лятото
- Джерард: Ливърпул няма достатъчно сили за битка на няколко фронта
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]