Урс Майер: Вместо дузпа, съдията трябваше да покаже картон на Фред
Бившият арбитър, а сега футболен експерт Урс Майер коментира работата на главния съдия в мача на откриването на Световното първенство по футбол между Бразилия и Хърватия. Както е известно, японският арбитър Юити Нишимура взе някои скандални решения, които повлияха на резултата в двубоя, включително реферът не показа червен картон на Неймар през първото полувреме.
"Съдиите, свикнали да работят на мачове от такова ниво, не допускат подобни грешки. Когато постоянно обслужваш мачове в Шампионска лига, по-добре и по-лесно се справяш с такива ситуации. Специално в този епизод имаше най-незначителен контакт. Съдията има лош обзор, той дори не се опита да заеме по-добра позиция. Той не трябваше да покаже дузпа, а жълт картон на Фред", заяви Майер.
- Джон вант Схип е новият селекционер на Казахстан
- Аржентинската футболна асоциация изрази подкрепа към Джани Инфантино
- Диего Форлан временно поема националния отбор на Уругвай
- Италия обяви новия треньорски щаб на националния отбор
- Ерве Ренар отново пое националния отбор на Кот д'Ивоар
- Клоп към германците: Ако нападнете семейството ми, си тръгвам
- Венгер подкрепи решението на ФИФА да се откаже от проекта FIFA Forward Enterprise
- Владимир Петкович напусна националния отбор на Алжир
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]