Грондона: Тевес? Решението е в интерес на Аржентина


Президентът на Футболната федерация на Аржентина Хулио Грондона обясни причините за отсъствието на нападателя на Ювентус Карлос Тевес от предварителната заявка за финалите на Световното първенство в Бразилия. Както е известно, вчера наставникът на националния отбор на Аржентина Алехандро Сабеля определи предварителния състав на тима си. В списъка не попадна Тевес, независимо от отличния сезон на нападателя в Ювентус (19 отбелязани гола), а това предизвика дебати сред любителите на футбола в южноамериканската страна.
"Това решение е взето в интерес на националния отбор. В отбора има много играчи, които претендират за място в стартовия състав. Между тях съществува конкуренция. Оттук започват и проблемите. Това е причината някои играчи да не намерят място в състава", заяви Грондона.
Както е известно, Сабеля повика Ди Санто, който отбеляза само 4 гола за Вердер през сезона. По-рано се съобщаваше, че Лионел Меси е в конфликт с Тевес и именно играчът на Барселона е повлиял на решенията на старши-треньора на Аржентина.
- Болоня и Юве завършиха наравно
- Болоня – Ювентус: Контузиите ще решат мача
- Фенербахче работи по трансфер на Влахович
- Ювентус продължи с Милик
- Юве може да загуби играчи, ако не се класира за ШЛ
- Ювентус без проблеми срещу Монца
- Юве – Монца: Три точки за „бианконерите”
- Юве ще решава за Тудор в края на сезона