ФИФА отговори на молбата на американските сенатори за Русия
ФИФА прие решение да не отнема от Русия правото на участие на Мондиал 2014, който ще се състои това лято в Бразилия. Генералният секретар на Международната футболна федерация Жером Валке съобщи за това в писмо до сенаторите на САЩ Марк Керк и Дани Коутсо, които по-рано излязоха с предложение "Сборная" да бъде отстранена от участие на финалите на Световното, а също така да бъде отнето от Русия правото за провеждане на Мондиал 2018.
Според Валке, националните отбори не могат да носят отговорност за действията на своите власти.
Американските сенатори пък реагираха с писмо, в което се казва, че "ФИФА игнорира своята история, заради отказа си да накаже Русия".
"Този аргумент не се потвърждава с факти. На Югославия бе отказано участие на Евро 1992 и Мондиал 1994 заради балканските войни. Тези дисквалификации нямаха отношение към случващото се на терена", отбеляза сенатор Коутс.
- Клод льо Роа се завърна и пое националния отбор на Конго
- Новата десетка на Аржентина
- Жиру: Още на Мондиал 2018 беше ясно, че Мбапе е специален
- Клозе за историческото 7:1: За Бразилия това беше шок
- Роберто Мартинес започна преговори с Ал-Насър
- Англия загуби ключов защитник за Световното първенство
- Тунис реагира светкавично след разгрома от Швеция и назначи Ерве Ренар
- Очоа потвърди: Слагам край на кариерата си след Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]