Треньор: Пуйол трудно ще попадне в състава за Бразилия
Тони Гранде, асистент на старши-треньора на националния отбор на Испания Висенте дел Боске, разказа за шансовете на защитника на Барселона Карлес Пуйол и полузащитника на Байерн Мюнхен Тиаго Алкантара да участват на Световното първенство по футбол в Бразилия.
"Пуйол винаги е бил много важен за нас играч както на терена, така и на сборовете преди мачовете. Той има опит, стил, характер, ентусиазъм, към неговото поведение никога не сме имали претенции", заяви Гранде.
"Разбира се, не искаме напълно да го изключим от заявката, но ще му е много трудно да попадне в състава. Той трябва повече да играе и повече да излиза на терена в ключовите мачове на Барселона. Испания е отбор от ветерани? Това не е така. С изключение на няколко играчи, момчетата са в разцвета си. Мисля, че 80-90% от заминаващите за Бразилия ще са тези, които доставиха толкова много радост на феновете през последните турнири", каза още помощникът на Дел Боске.
"От младите най-опитен е Тиаго Алкантара. Той често играе, редовно попада сред титулярите на Байерн Мюнхен. От всички млади играчи, които следим, той има най-добри шансове да замине за Световното", допълни Гранде.
- Бастони коментира слуховете за Барса
- УЕФА е можела да изключи Барса от ШЛ
- Флик: Харесвам борбения дух на отбора си
- Араухо се завръща след Коледа
- Испанските съдии: Изявленията на Перес са вредни
- Лапорта: Няма какво да кажем за мадридизма
- Разпитаха Луис Енрике по делото Негрейра
- Барселона проявява интерес към защитник на Астън Вила
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]