Фърдинанд заминава за Мондиал 2014 като експерт
Защитникът на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд през лятото ще замине за Световното първенство в Бразилия в качеството си на експерт на ВВС. Зад плещите на 35-годишния бранител има 81 мача за националния отбор и участие в четири Световни първенства по футбол. През май обаче Рио обяви за край на международната си кариера.
Днес стана известно, че Фърдинанд, чийто контракт с Юнайтед изтича в края на сезона ще бъде част от звезден отбор на ВВС, който ще се отправи за Бразилия за да отразява големия турнир.
Заедно с Рио в този тим влизат знаменитите в миналото играчи Гари Линекер и Алън Шиърър, а също така и Фил Невил, който е съотборник на Фърдинанд и сегашен член на треньорския щаб на Юнайтед.
- Рой Кийн: Има по-добри варианти от Карик
- Невил: Правилно е Манчестър Юнайтед да се раздели с Каземиро
- Руни: Манчестър Юнайтед трябва да остави Карик
- Карик: Щастливи сме, че имаме Брунo в Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед повали Астън Вила в битката за челната тройка
- Карик: Магуайър трябва да получи повиквателна за Англия
- Сър Ратклиф похвали Карик, но без обещания
- Манчестър Юнайтед обмисля Унай Емери за нов мениджър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]