Прандели: Този отбор е роден да атакува
Старши-треньорът на националния отбор на Италия Чезаре Прандели обеща, че на Световното първенство по футбол в Бразилия неговият тим ще действа с голям акцент на атаката. Италианският специалист призна също така, че предпочита да вижда как играчите му рискуват, отколкото да се прибират в отбрана в опит да запазят преимуществото си.
"Трябва да помним за качеството на играта в полузащита, но този национален отбор на Италия е роден да атакува. Ако това не го правим, ние ще се превърнем в тим като веки друг. На Световното предпочитам да виждам играчите ми как рискуват до край, отколкото да се опитват чрез отбранителни действия да удържат минималното си преимущество", заяви Прандели.
- Клоп към германците: Ако нападнете семейството ми, си тръгвам
- Венгер подкрепи решението на ФИФА да се откаже от проекта FIFA Forward Enterprise
- Владимир Петкович напусна националния отбор на Алжир
- Бивш министър със скандални разкрития за френския национален отбор
- Бащата на Неймар остави врата отворена за завръщане в националния отбор
- УЕФА, АФК и КОНКАКАФ подготвят алтернативни турнири при нов мандат на Инфантино
- Почетино остава начело на САЩ до 2030 година
- Луис ван Гаал е готов да се завърне начело на Нидерландия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]