Русия отива на световно след равенство с Азербайджан

Русия допусна равенство - 1:1 при гостуването си на Азербайджан. Играчите на "Сборная" трепериха до края срещу останалия с човек по-малко съперник. В крайна сметка руснцияте изпълниха мисията си и постигнаха директно класиране за Световното първенство в Бразилия през 2014-та година, като го направи за сметка на другата световна сила в Група F - Португалия. Руснаците се нуждаеха от точка в последния си мач от квалификациите, за да си осигурят първото място в Група F.

Роман Широков откри резултата в 16-ата минута и внесе спокойствие в редиците на гостите. В 70-ата минута домакините от Азербайджан останаха с човек по-малко след изгонването на Максим Медведев. В добавеното време на срещата Явадов донесе сензационното равенство за домакините, което в крайна сметка не развали настроението на Русия, която се класира на Световното първенство.