Федерацията по ски се обяви против зимен Мондиал
Президентът на Международната федерация по ски Джанфанко Каспер заяви, че организацията е обезпокоена от евентуалното провеждане на Световното първенство по футбол в Катар през 2022 година през зимата. Както е известно, този месец ФИФА трябва да вземе решение относно времето за провеждане на турнира, след като е повече от ясно, че през лятото температурите в ислямската държава не позволяват нормалното функциониране на състезанието.
"Би било честно от страна на спортните федерации да се уважават една друга. Провеждането на Световното първенство по футбол през януари ще нанесе удар не само по бизнеса, който се занимава със зимните спортове, но и по привържениците", заяви Каспер.
"Ако турнирът се проведе през ноември или декември, това няма да ни се хареса. Януари е нашият главен месец, не само в ските, но и в останалите спортове. Спонсорите и телевизиите просто ще попитат: "Защо трябва да плащаме, след като ще имаме малко зрители?". Аз ги разбирам. Освен това, ще бъдем преситени, ако пред запалянковците има два месеца спорт - отначало Световно, а след това и Олимпиада. Това е прекалено малък период. Не мисля, че е добре и не разбирам ръководството на ФИФА. Не мисля, че това би устроило и тях", завърши ръководителят.
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
- Треньорът на Гана: Семеньо трябва да напусне Борнемут
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
- Роден национал с тежка контузия, аут до края на сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]