Германия с класика срещу Фарьорските острови (видео)

Германия победи Фарьорските острови с класическото 3:0 като гост в световна квалификация от група "С" и по този начин се доближи много близо до Мондиал 2014. С този успех момчетата на Йоахим Льов събраха 22 точки и запазиха аванса си от пет пункта пред втория в групата - Швеция. Немският тим има нужда само от една точка в оставащите си два мача, за да се класира на шампионата на планетата.

В днешната среща Пер Мертезакер откри резултата в 22-ата минута. Германия първо уцели гредата чрез Клозе, но веднага след това откри резултата след изпълнение на корнер, след което Джером Боатенг отклони с глава към далечната греда, където Мертезакер бе точен. В 74-ата минута реферът отсъди много спорна дузпа в полза на гостите. Томас Мюлер навлезе в наказателното поле и падна на земята след съприкосновение с Грегърсън. Последният бе изгонен, а Месут Йозил реализира от бялата точка.

Пет минути преди края Филип Лам центрира към границата на малкия пеналт, където Мюлер си спря топката и после я прати в мрежата, оформяйки крайния резултат.