Холания си спечели място на Мондиал 2014 (видео)

Холандия официално стана първият финалист на Мондиал 2014 от Зона Европа, след като днес победи с 2:0 над Андора като гост. Така два кръга преди края "лалетата" имат 8 точки аванс пред втория Унгария, който заедно с Турция и Румъния до последно ще спорят за място за бараж. Играчите на Холандия стигнаха до успеха след почивката. Тогава нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси реши всичко в този мач с два бързи гола - в 50-ата и 54-ата минута.

Тимът на Луис ван Гаал беше без наказания Ариен Робен, но това не оказа чак такова влияние върху изхода от срещата. В последните си две квалификации за протокола холандците приемат Унгария и гостуват на Турция. Андора остава последен без точка и дори без отбелязано попадение.