Швейцария с единия крак на Мондиала (видео)

Швейцария вече е почти сигурен участник на световното първенство в Бразилия. "Кръстоносците" днес се поздравиха с победа с 2:0 над Норвегия и благодарение на това вече са на върха в класирането в група "Е". При положение, че тази вечер Албания не успее да победи Исландия като гост, това ще означава, че швейцарците официално ще си гарантират участие на финалите догодина.

В днешната среща и двата гола за гостите отбеляза Фабиан Шаер. Той откри резултата в 13-ата минута, след като отбеляза с глава - 0:1. След това нападателят отново се разписа с глава в 51-ата минута, с което официално оформи успеха на своя тим.

Швейцария има 18 точки на върха в класирането, със 7 повече от втория Норвегия и с 8 повече от третия Албания, който обаче има мач по-малко.