С подарък от рефер, Русия се справи с България (видео)

Младежите на Русия победиха тези на България с 3:1 в квалификация за Евро 2015. Домакините поведоха чрез Обухов, който се разписа в 19-ата минута от дузпа. При тази ситуация "лъвовете" бяха ощетени, тъй като Базелюк надбяга Ангел Грънчов (на снимката) и се озова сам срещу вратаря и на метър преди наказателното поле българският бранител го фаулира. Грънчов получи директен червен картон, а реферът Андреас Екберг реши, че нарушението е в наказателното поле и посочи бялата точка, което бе грешно решение и определено оказа влияние върху изхода от срещата.

С човек по-малко "трикольорите" успяха да изравнят чрез Александър Колев, който, в края на първата част, засече центриране на Славчев и бе точен за 1:1. В началото на второто полувреме Обухов даде нов аванс на руснаците, а в 63-ата Базелюк оформи крайния резултат.