Суарес носи победа на Уругвай, Парагвай и Чили също с успехи

Звездата на Ливърпул Луис Суарес донесе победата на Уругвай, след като реализира и двете попадения за успеха с 2:1 над Перу в световна квалификация в Лима. Нападателят, който все още не е играл за клубния си тим този сезон откри резултата в срещата от дузпа през първата част, а след почивката вкара второто си попадение с удар от далечно разстояние. Единственият гол за Перу бе дело на Джеферсон Фарфан.

Уругвай се намира на пето място в квалификационната група - на три точки от шестия Венецуела, който е и с мач по-малко. Първите четири тима от 9-те отбора в групата получават директни визи за Мондиал 2014, докато петият се класира за бараж срещу Узбекистан или Йордания от зона Азия.

В други срещи, които се играха тази нощ, Парагвай разгроми Боливия с 4:0, а Чили се наложи над Венецуела с класическото 3:0.