Прандели: Джилардино ще играе вместо Балотели
Старши-треньорът на националния отбор на Италия Чезаре Прандели призна, че атаката на "Скуадра Адзура" тази вечер ще се води от Алберто Джилардино вместо от контузения Марио Балотели. Както е известно, италианците ще излязат срещу Испания в полуфинален мач от Купата на Конфедераците. Двубоят е от 22:00 часа българско време.
"Джилардино ще играе. Той е много надежден футболист, който винаги може да помогне на отбора. Алберто също така умее да вкарва голове. С него имам добри взаимоотношения и смятам, че е един от най-добрите футболисти, с които разполагам", заяви Прандели.
"Жалко наистина, че загубихме Балотели. Знам, че той много иска да бъде сега тук и можеше много да помогне. Но може би губейки нещо в индивидуален план, ние ще може да действаме по-добре в колективен", допълни специалистът.
- Иран все още планира участие на Световното първенство 2026
- Отмениха Финалисима между Испания и Аржентина
- Бивш испански национал: Марадона се страхуваше само от Испания
- ФИФА заплашва Иран със сериозни санкции при отказ от Мондиал 2026
- Финалисима Аржентина – Испания може да се играе на „Сантяго Бернабеу“
- Йоан Уиса се завръща в състава на ДР Конго за решаващия плейоф за Мондиал 2026
- Греъм Потър остава начело на Швеция до 2030 година
- Тежък удар за Мексико: Луис Малагон със скъсан ахилес, пропуска Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]