Испания с класика срещу Нигерия (видео)

Испания победи Нигерия с 3:0 и по този начин завърши на първо място в група "Б" от турнира за Купата на конфедерациите. Първия гол вкара Жорди Алба още в 3-ата минута след хубава атака, която завари неподготвена защитата на "суперорлите". Последваха пропуски на Фабрегас за испанците и на Оби Микел, Акпала и Браун Идейе за Нигерия.

В 62-ата минута Алба пусна към Педро, който центрира по крилото и Торес с глава отбеляза 36-ия си гол за Испания, само три минути след като се появи в игра като резерва. Малко по-късно той пропусна да се разпише отново.

В 75-ата минута най-добрият на терена за Нигерия - Муса даде отличен пас към Мохамед Гамбо, който обаче не овладя добре топката и от отлична позиция стреля в аут. В 89-ата минута Вийя даде страхотен пас към Жорди Алба и левият бек сам срещу вратаря бе точен за класическото 3:0.