Италия се добра до полуфиналите след труден успех над Япония

Италия се класира на 1/2-финал за Купата на конфедерациите, след като победи с 4:3 Япония. С този успех "адзурите" събраха актив от 6 точки в групата и си гарантираха участие в следващата фаза, докато съперникът им приключи участието си в турнира.

Японците първи дръпнаха с два гола, благодарение на попаденията на Кейсуке Хонда в 21-ата минута от дузпа и Шинджи Кагава в 33-ата минута. Италия направи пълен обрат с голове на Даниеле Де Роси в 41-ата, автогол на Атсуто Учида в 50-ата и гол от дузпа на Марио Балотели в 52-ата минута. В 70-ата минута "самураите" върнаха интригата с попадение на Шинджи Оказаки, който бе точен с глава - 3:3. Малко по-късно Хонда стреля добре, а Буфон с мъка изби. Все пак в 86-ата минута Италия се добра до успеха след чудесна контра и гол на Себастиан Джовинко.