Нигерия вкара само шест на Таити (видео)

Нигерия разгроми Таити с 6:1 в мач от група "Б" на турнира за Купата на конфедерациите. Африканците бяха далеч по-добрият тим и напълно заслужено се поздравиха с победата. Те откриха резултата след само 5 минути игра, когато след силен удар на Ечиежиле и рикошет в тялото на защитник на Таити, топката попадна във вратата на Ксавиер Самен. Още пет минути по-късно Одуамади наказа грешка на защитата и вкара втори гол за Нигерия. Същият футболист направи резултата класически в 26-ата минута.

В началото на второто полувреме Джонатан Тео успя да намали на 1:3, но в 68-ата минута Тео се разписа и в собствената си врата. Четвърт час преди края Одуамади оформи хеттрика си, а за 1:6 точен беше Ечиежиле в 80-ата минута. По този начин Нигерия заема първо място в своята група, благодарение на по-добрата си голова разлика, в сравнение с Испания.