Италия се справи с Мексико, Пирло с гол в своя мач номер 100 (видео)

Италия победи Мексико с 2:1 в среща от група "А" на Купата на конфедерациите. Андреа Пирло вкара гол от пряк свободен удар в своя Мач №100 за Италия. Той увенча юбилейната среща с фантастично попадение от пряк свободен удар в 27-ата минута, като по този начин бе открит резултата. В 34-ата минута Хавиер Ернандес бе точен от дузпа и по този начин изравни.

Срещата вървеше към равенство, но в 78-ата минута Марио Балотели се справи с трима защитници на противниковия тим, а след това стреля безпощадно и реализира за 2:1. След гола Супер Марио получи и редовния си жълт картон, който бе за сваляне на фланелката. След този мач Италия се изравни по точки с Бразилия, но "златистите" имат по-добра голова разлика.