Белгия все по-близо до Мондиал 2014 (видео)

Белгия направи нова важна крачка към класиране на Мондиал 2014. "Червените дяволи" победиха Сърбия с 2:1 в мач от квалификационна група А. В 13-ата минута Ян Вертонген центрира към далечната греда, където бе оставен непокрит Кевин Де Брюйн, който нанесе удар с глава, насочвайки топката в долния десен ъгъл - 1:0. В 60-ата минута Маруан Фелаини вкара втори гол, след като засече с глава центриране от корнер на Кевин Де Брюйн. В 87-ата минута Александър Коларов отправи свиреп изстрел от пряк свободен удар и стражът на белгийците нямаше шанс - 2:1. Белгия се намира на първо място в групата с 19 точки, Хърватия е втори с 16 пункта, а Сърбия заема трета позиция със 7 точки. Шотландците са пети с пет точки.