Украйна с разгромна победа срещу лидера Черна гора (видео)

Украйна разгроми Черна гора като гост с 4:0 в мач от група Н на квалификациите за Световното първенство в Бразилия. На стадион "Под Горицом" в Подгорица домакините завършиха срещата с 9 души, а Украйна остана с 10 човека. Гостуващият тим остана с човек по-малко в края на първата част, когато Роман Зозуля получи директен червен картон.

Украйна все пак успя да открие резултата в 52-ата с гол на Денис Гармаш. В 66-ата минута Черна гора също остана с 10 човека, след като Владимир Волков получи втори жълт картон. В 77-ата украинците стигнаха до второ попадение, което бе дело на Йевхен Коноплянка. Две минути по-късно Черна гора остана с 9 души, тъй като втори жълт картон си изкара и Саво Павичевич.

Артем Федетский направи резултата класически в 85-ата минута, а крайното 4:0 оформи Роман Безус в продължението на срещата. Украйна вече се изкачи на трето място в групата, като има актив от 11 точки. Черна гора остава лидер, въпреки днешното поражение, като е с 14 точки.