Италия се разправи с Малта, Балотели с два гола (видео)

Италия победи Малта с 2:0 в световната квалификация помежду им. Това позволи на европейския вицешампион да направи разлика от 3 точки пред втория - България в битката по пътя към финалите на Мондиал 2014.

В 8-ата минута Стефан Ел Шаарави нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Люк Димек и Марио Батолели превърна дузпата в гол. В 15-ата минута и домакините стигнаха до правото да изпълнят дузпа. Клаудио Маркизио загуби топката в центъра на терена, след което Шембри проби в наказателното поле, където Джанлуиджи Буфон се опита да отнеме топката, но това стана с цената на нарушение. Стражът все пак успя да отрази изпълнението от бялата точка на Мифсуд.

В заключителните секунди на полувремето Матиа Де Шилио от аутлинията намери Балотели в пеналта, който с хубав удар от 8 метра прониза малтийската врата - 2:0.