Германия громи Казахстан в мач с пет гола и много греди (видео)

Германия разгроми Казахстан с 4:1 в световна квалификация от група "С" за Мондиал 2014. Играчите на Йоахим Льов си свършиха работата още през първото полувреме, като могат да съжаляват, че не записаха доста по-изразителен резултат.

Преди да падне първото попадение, Гюндоган и Гьотце удариха греди. В 23-ата минута Месут Йозил намери добре Марко Ройс, който премина през трима съперникови футболисти и стреля към долния ляв ъгъл - 1:0. В 27-ата минута Филип Лам навлезе в наказателното поле и пусна топката към Марио Гьотце, за когото остана лесната част - да реализира за 2:0.

Малко по-късно немците стигнаха до класически резултат. Месут Йозил центрира към границата на малкия пеналт, където Илкай Гюндоган засече топката във вратата на противника - 3:0. До края на първата част и Гюндоган нацели греда. След почивката същото сториха Йозил, Кедира и Мюлер. Преди това обаче Шмидтгал наказа грешка на вратаря на домакините и намали на 3:1. В края на мача Марко Ройс оформи крайния резултат.