Португалия се справи с 10 от Азербайджан (видео)

Португалия постигна победа като гост на Азербайджан с 2:0 в световна квалификация от Група "F". Срещата пропусна голямата звезда на португалците Кристияно Роналдо, който изтърпява наказание.

И двете попадения паднаха след почивката. Преди това да стане азерите останаха с човек по-малко на терена, след като Алиев бе изгонен в 55-ата минута след втори жълт картон. Първото попадение бе дело на Бруно Алвеш в 64-ата минута. Бранителят на Зенит засече топката с глава след центриране от корнер на Жоао Моутиньо и въпреки намесата на Агайев резултатът бе открит.

Четвърт час по-късно Уго Алмейда вкара второто попадение за гостите. Той бе намерен в наказателното поле от Фабио Коентрао и от с удар от пет метра не остави шансове на вратаря за крайното 0:2. Португалия има 11 точки в класирането и временно задмина Израел от второто място. Лидер е Русия с 12 точки.