Сколари: Руснаците са по-упорити от италианците
Старши-треньорът на националния отбор на Бразилия Луис Фелипе Сколари отбеляза добрата игра на руските защитници по време на приятелската среща между двата отбора снощи. Както е известно, Русия и Бразилия не се победиха и завършиха при резултата 1:1 - това е пети пореден мач, в който петкратният световен шампион не успява да постигне пълен успех.
„Играхме срещу организиран и тактически много грамотен отбор. Струва ми се, единственият европейски тим, който не е пропуснал нито еди гол. В сравнение с Италия, нашите предишни съперници, руснаците действат по-упорито в отбрана. И за разлика от италианците не ни оставиха никакви свободни пространства. Но във футбола не винаги побеждава по-силният. В играта на Бразилия ми хареса това, че не се разкиснахме след допуснатия гол и до последно търсихме начин да изравним", заяви Сколари.
- Роберто Мартинес започна преговори с Ал-Насър
- Англия загуби ключов защитник за Световното първенство
- Тунис реагира светкавично след разгрома от Швеция и назначи Ерве Ренар
- Очоа потвърди: Слагам край на кариерата си след Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
- Австрия обвърза Рангник до 2028 година
- Кейн: Няма нищо лошо в това Англия да разчита на моите голове
- Историческо споразумение: ФИФА дава повече права на футболистите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]